Publiceringsdatum: 2025-06-12
Är du på jakt efter en karriär inom administration, ekonomi, juridik? Letar du efter en chans att arbeta som redovisningsassistent på GEAR INVEST AB? Nu är det möjligt. GEAR INVEST AB söker en medarbetare på deltid som vill arbeta tills vidare. Kan det vara du?
Att bo i närheten av Ystad kan vara en fördel för denna position, så om du redan bor i området bör du överväga att söka jobbet. GEAR INVEST AB behöver fler anställda som stödjer arbetet inom redovisningsassistent. Kolla in deras lediga tjänst för att se om du har vad som krävs. Låt GEAR INVEST AB hjälpa dig att uppnå dina karriärmål som redovisningsassistent! Ansök seast fredag den elfte juli 2025.
Vi söker Dig som snabbt och lätt kan komma igång med att vara vår sambandscentral, kontorist och redovisningsassistent för de bolag vi driver.
Du måste behärska Fortnox och kunna arbeta med: *Löpande bokföring *Avstämningar *Kundreskontra *Leverantörsreskontra *Avstämningar *Enkel lönehantering *Momsredovisning *Redovisning av skatt och arbetsgivaruppgifter *Fakturera *Registera utbetalningar och kunna hålla bra ordning på allt.
I arbetsuppgifterna ingår även att svara i telefon, ta emot kundbeställningar och överföra dom till de som ska utföra beställningen. En merit är om du tycker det är roligt att jobba med marknadsföring och sociala medier samt jobba med hemsidor. Det kan hända att du behöver göra en akut insats för att leverera något eller införskaffa något, så körkort är merit.
Förutom ovanstående kunskap så prioriterar vi egenskaper som *Noggrannhet *Lättsamt humör *Stresstålig *Kunna lösa uppgifter på självständigt sätt
Så vilka är vi? Gear Invest AB är moderbolag till Hamnstaden Bygg i Skåne AB samt Ystad Deli AB som driver Lisas Skafferi i Ystad och till hösten även Restaurang Skafferiet på Ystads golfklubb. Så vi jobbar både inom byggsektorn (även ventilation) samt med mat. Kontoret finns i Ystad och vi har för närvarande ca 10 anställda inom koncernen. Tjänsten börjar som en provanställning på deltid, men kommer övergå till en tillsvidare anställning. Som kontorist/redovisningsassistent kommer du sitta ensam del av tiden.
För att förenkla processen skickas ansökningar som mail med personligt brev samt CV och gärna referenspersoner till vår jobbmail kopplad till Lisas Skafferi.
Antal tjänster | 1 |
---|---|
Arbetstid | Deltid |
Företagsnamn | GEAR INVEST AB |
Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
Omfattning | Tills vidare |
Organisationsnummer | 5594556994 |
Typ av anställning | Vanlig anställning |
Yrke | Redovisningsassistent |
Yrkesområde | Administration, ekonomi, juridik |
GEAR INVEST AB söker en person till denna tjänst som redovisningsassistent med placerings i Ystad. Om det låter intressant att arbeta som redovisningsassistent hos GEAR INVEST AB skickar du in din ansökan senast 2025-07-11.
Källa: Arbetsförmedlingen
Academic Work Sweden AB söker en person till tjänsten som redovisningsassistent i Mölndal.
2025-06-03
Mer infoOak Consultant Group AB söker en person till tjänsten som redovisningsekonom i Örebro.
2025-03-19
Mer infoJT Capital AB söker en person till tjänsten som redovisningsekonom i Boden.
2025-05-17
Mer info